Skóre: b. pacient z 6

Atrauman® Ag

Atrauman® Ag

Atrauman® Ag - mastný tyl s obsahem stříbra

Až 7 dní postupně uvolňuje nanočástice stříbra do rány

Atrauman Ag je antiseptické krytí, které obsahuje nanočástice stříbra. Stříbro je do rány uvolňováno postupně – až po dobu 7 dní, má tak delší a spolehlivější antimikrobiální účinek. Díky impregnaci mastí se Atrauman Ag nepřilepí k ráně. Mastný tyl s obsahem stříbra je vhodný zejména na infikované, povrchové a hluboké rány.

Hydrocoll®

Hydrocoll®

Hydrocoll® - intenzivní hydrokoloidní krytí

Krytí vytváří optimální prostředí v ráně – až 7 dní

Hydrocoll je vysoce flexibilní samolepicí krytí. Má savé jádro, které rychle absorbuje exsudát a proměňuje jej v gel. Náplast udržuje ránu dostatečně vlhkou a vytváří ideální prostředí pro činnost fibroblastů a vznik granulační tkáně.

Hydrokoloidní krytí může na ráně dle míry exsudace zůstat až 7 dnů – proces hojení je rychlejší. Povrch Hydrocollu je vysoce odolný proti vlhku – umožňuje tak např. sprchování.

Hydrosorb®

Hydrosorb®

Hydrosorb® - hydrogelové krytí

Transparentní hydrogelový obvaz s vysokým obsahem vody

Hydrosorb je moderní hydrogelové krytí s technologií AquaClear, které ve své struktuře uzavírá molekuly vody. Technologie AquaClear umožňuje rovnoměrnou hydrataci rány až po dobu 5 dní.

Hydrogelový obvaz je průhledný a umožňuje snadnou kontrolu rány. Díky chladivému účinku mírní bolest.

Hydrosorb® Gel

Hydrosorb® Gel

Hydrosorb® Gel - amorfní gel na vodní bázi

Intenzivně hydratuje a čistí hluboké rány

Hydrosorb Gel je průhledný amorfní gel na vodní bázi, vhodný pro léčbu hlubokých suchých ran. Obsahuje Ringerův roztok, který ránu průběžně zvlhčuje a podporuje čištění – včetně rozpouštění nekróz. Aplikace je bezbolestná, gel ránu zcela vyplní.

Hydrosorb Gel přináší pacientům úlevu a chladivý efekt.

Hydrotul®

Hydrotul®

Hydrotul® - hydroaktivní mastný tyl

Mastný tyl podporuje granulaci a aktivně hydratuje ránu

Hydrotul je unikátní kombinací mastného krytí a hydroaktivní technologie. Struktura tylu podporuje granulaci, hydrokoloidní CMC částice aktivně hydratují ránu a absorbují exsudát. Rozměry jednotlivých ok zajišťují volný průchod exsudátu a zároveň zabraňují přilnutí krytí k ráně.

Mastný tyl Hydrotul je vhodný zejména pro podporu granulace a epitelizace u chronických ran, které vyžadují dodatečnou hydrataci. Krytí ošetřuje i okraje rány a pomáhá tak předejít maceraci.

PermaFoam®

PermaFoam®

PermaFoam® - polyuretanové krytí

Pórovitá struktura krytí rychle a efektivně čistí ránu

PermaFoam je hydrofilní polyuretanové krytí s pórovitou strukturou, které rychle a efektivně čistí ránu. Jedinečná struktura rychle absorbuje exsudát a přitom chrání před vznikem macerací. Velké póry absorbují odumřelé buňky i fibrinový povlak.

Polyuretanové krytí PermaFoam je ideální volbou pro středně až silně exsudující rány v čisticí a granulační fázi.

Sorbalgon®

Sorbalgon®

Sorbalgon® - alginátové krytí

Krytí z mořských řas pro léčbu hlubokých infikovaných ran

Vlhké krytí Sorbalgon se při kontaktu s ránou přemění v gel a lehce nabude na objemu. Vyplní ránu a uzavře ji před možným vstupem infekce.

Gel má výborný čisticí efekt a zároveň neulpívá v ráně, případné zbytky stačí vypláchnout Ringerovým roztokem. Aplikace i výměna krytí jsou bezbolestné. Sorbalgon je vhodný pro léčbu hlubokých infikovaných ran v čisticí a granulační fázi.

Popis rány:

Léčit pacienta
ukázat správné řešení

Cambren® C

Cambren® C

Cambren® C

Antitrombotická punčocha s graduovanou kompresí

Antitrombotická punčocha je používána jako prevence vzniku předoperační, intraoperační a pooperační trombózy u imobilních pacientů.

Ideal

Ideal

Ideal

Trvale elastické krátkotažné obinadlo k léčbě onemocnění žilního systému

Elastické obinadlo Ideal je určeno především k ošetřování akutních a chronických onemocnění žilního a lymfatického systému u mobilních i imobilních pacientů. Obinadlo je vhodné k zahájení i k pokračování léčby a je možné ho přikládat až do doby úplného ustoupení otoku, případně vyhojení vředu.

Idealast® Color Cohesive

Idealast® Color Cohesive

Idealast® Color Cohesive

Trvale elastické krátkotažné obinadlo s kohezivním efektem

Elastické obinadlo je určeno pro středně silnou kompresi. Využívá se jako podpůrný a odlehčovací obvaz při poškozeních pohybového aparátu a také jako sportovní bandáž či sekundární obvaz na rány, k fixaci dlah a jako ochrana obvazů.

Idealast®-haft

Idealast®-haft

Idealast®-haft

Trvale elastické krátkotažné obinadlo s kohezivním efektem

Pro středně silnou kompresi, k profylaxi a doléčení žilních onemocnění. Obinadlo se používá také jako podpůrný a odlehčovací obvaz při poškození pohybového aparátu, jako sportovní bandáž a jako kompresivní obvaz na rány a k připevnění dlah.

Idealflex®

Idealflex®

Idealflex®

Trvale elastické krátkotažné obinadlo

Krátkotažné obinadlo Idealflex se používá jako podpůrný a odlehčovací obvaz při poškození pohybového aparátu. Lze ho využít i jako sportovní bandáž a k připevnění dlah. Je vhodné k ošetřování akutních a chronických onemocnění žilního a lymfatického systému u mobilních i imobilních pacientů.
Obinadlo je vhodné k zahájení i k pokračování léčby a je možné ho přikládat až do doby úplného ustoupení otoku, případně vyhojení vředu.

Idealtex

Idealtex

Idealtex

Elastické dlouhotažné obinadlo

Elastické dlouhotažné obinadlo je určeno jako podpůrný obvaz pohybového systému a na doléčení onemocnění žilního systému. Používá se jen u mobilních pacientů a na zesílení tlaku přes den. V noci nebo při delším odpočinku je nutno ho sejmout.

Pütter-Verband®

Pütter-Verband®

Pütter-Verband®

Trvale elastické krátkotažné obinadlo

Na velmi silnou kompresi při onemocněních žilního a mízního systému, k léčbě ulcus cruris a posttrombotického syndromu.

Varolast®

Varolast®

Varolast®

Zinkoklihové tlakové obinadlo určené k okamžitému použití

Varolast se používá jako trvalý kompresivní obvaz pro léčbu posttrombotických syndromů, ulcus cruris venosum a k redukci flebedému.
Jako podpůrný obvaz je využit také ve všeobecné ortopedii a v ortopedické rehabilitaci.

Zpět na web Ošetřování ran | ukončit hru